.

.

Гербер бебешки момчиња суштински панталони, 4-пакувања

Гербер бебешки момчиња суштински панталони, 4-пакувања

DEN 230.24
Износ

Зачувајте на панталони за бебиња со нашите четири пакувања со активни панталони за бебиња Гербер. Секој пар панталони за бебиња е направен со меко памучно памучно ребро, така што тие се нежни на чувствителната кожа на вашето мало. Оваа мека ткаенина носи утеха да трае цел ден. Нашите најважни работи се независно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, така што не треба да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Нашите удобни панталони за бебиња имаат нежна еластична лента за половината за лесно вклучување и исклучување. Оваа лента за половината го одржува стомакот на вашето дете удобна. Панталоните се цврсти бои, така што тие се лесни за мешање и совпаѓање со која било облека за бебиња. Исто така, цврстите бои се идеални за проекти за прилагодување на DIY. Дајте им како внимателен подарок за туширање за бебиња. Овој пакет има четири пара панталони за момчиња. Секој пар е машина што може да се мие. Овој пакет има два пара светло сиви панталони, еден пар панталони од овесна каша и еден пар црни панталони. Стандард 100 од OEKO-TEX #17.HET.25077 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100 вклучува четири пара активни панталони. Совршено за мешање и совпаѓање! Пар со каросерија за брендови, кошули, чорапи и други додатоци. Се одликува со нежна еластична лента за половината за целодневна удобност на стомакот на вашето мало. Два пара светло сива, една пар овесна каша, една црна. Направено со супер мека памучна ткаенина што вашето дете ќе ја обожава. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #17.HET.25077 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Машинско миење / сушење суво. Активни панталони со момчиња од Гербер, 4 -пакети, (новороденче - 24 месеци).

R

Им се допаѓа и на купувачите