.

.

48 ”w 24” h панел за приватност на работната површина - Пацифик сино

48 ”w 24” h панел за приватност на работната површина - Пацифик сино

DEN 762.56
Износ

Побарајте ја вашата приватност. Повторно, панелите за амортизација на звукот и звукот се дизајнирани да ги минимизираат одвраќањата во денешното отворено канцелариско опкружување, така што вработените можат да го вратат мирот и приватноста што им е потребна без да ги загубат придобивките од колаборативната култура. Конструирани од рециклирани материјали за миленичиња што се рециклираат, овие еколошки десктоп панели апсорбираат 85% од бучавата во околината. Достапно во пет бои кои го надополнуваат секој ентериер во канцеларијата, враќање на десктоп задните панели се нудат во должина од 48 ”и 60” и лесно се прикачуваат на повеќето стоечки клупи или стандардни работни станици. Додадете ги 24 -те странични панели за целосна приватност или користете ги со системи за канцелариски клупи за да создадете тивки, индивидуални простори за концентрирана работа. Секоја акустична десктоп панел може да се монтира на една од петте различни височини што му дава можност на секој корисник да избере свое ниво на приватност или скромност, додека површината што може да се справи овозможува персонализација на работниот простор. Побарајте ја отворената канцеларија со акустично решение од Луксор што нема да ја компромитира естетиката на работното место или вашиот буџет. Карактеристики : Оценето да апсорбира 85% од бучавата на околината (NRC 0,85) направено од рециклирани, еколошки материјали : ткаенина : 100% ПЕТ; Основен материјал : 60% ПЕТ вклучува три пред-дупчат дупки за монтирање за поставување на претпочитана опција за ниво на приватност за превртување на панелот, така што виси под бирото, создавајќи скромна панел за да ги заштити жиците и каблите, или да ги скрие нозете од видот за монтирање на видот лесно прикачени На која било површина на работната површина до 1,5 ”дебела со завртки за палецот што може да се справи со ткаенината е совршен за фотографии, белешки или додатоци за биро за барање 48” W x 24 ”H DESKTOP PALICATE PANEL - PACIFIC BLUE.

R

Им се допаѓа и на купувачите