.

.

Моќност Запре Пред Акции Замена На Сопирачките Рампа И Роторот Комплет Со Дебеломер KCOE5079

Моќност Запре Пред Акции Замена На Сопирачките Рампа И Роторот Комплет Со Дебеломер KCOE5079

DEN 2.33
Износ

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : // // Комплетите за замена На Сопирачките за Напојување со клешти вклучуваат комплетен сет На ротори на сопирачките За дискови За автоспецијалност, комплет за подлоги за сопирачки, дебеломер на сопирачките, хардвер за инсталација и подмачкување на сопирачките. Керамичките влошки за сопирачките се со ниска прашина и без бучава. Роторите се фрлаат користејќи ја најдобрата металургија Г3000 со строги толеранции НА ОЕ - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се прават никакви модификации. Тие се ненасочни роторот површина со 100% мелница рамнотежа. Клештите на сопирачките се темелно проверени за квалитет и безбедност, тестирани под притисок за да се спречат протекување, ГУМА СО ВИСОКА температура ЕПДМ за продолжен век на траење и премиум силиконско подмачкување обезбедува непречено функционирање. Комплетот За сопирачки За Замена На акции Со дебеломер се совршени за потрошувачот кој е свесен за буџетот и бара комплетен комплет за сопирачки за замена на залихите! Комплет За Сопирачки За Замена на Залиха Со Дебеломер : •Z17 Еволуција керамички сопирачки со ниска прашина од јаглеродни влакна •Роторите користат одлеаноци G3000 И се 100% мелница избалансирана за перформансите и безбедноста на акциите •Дебеломерите се темелно проверени за квалитет и безбедност •Го Вклучува целиот хардвер неопходен за целосна инсталација •Одговара : Ford Ranger 1997-1995; Mazda B2300 1997-1995; б3000 1996-1995; б4000 1997-1995.

R

Им се допаѓа и на купувачите