.

.

Трговска марка ликовна уметност пејзаж платно wallидна уметност „Песна на вода“ од Матиу Ривин

Трговска марка ликовна уметност пејзаж платно wallидна уметност „Песна на вода“ од Матиу Ривин

DEN 1.00
Износ

Уметник : Mathieu Rivrinsubject : Panderscapess Teyle : Современа Производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има карпи во песок на плажа. Тој ја купи својата прва камера на 21 година за да фотографира со Гренобл, градот каде ги спроведе студиите. Тој стана член на скапите на Брејж, колектив на шест фотографи на пејзаж во Западна Франција, во ноември 2012 година. Оттогаш тој изгради колекција на пејзажни фотографии, направени во HDR, обезбедувајќи поголем динамичен опсег на сјајност од повеќето фотографии од повеќето фотографии од повеќето фотографии од повеќето фотографии Обезбедете. Тој, исто така, планира да започне со создавање на повеќе архитектонски слики во иднина.giclee (Jee-Clay) е напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Материјал : платно. Димензија : 16 "H x 24" W x 2 "Д. Предмет : Пејзажи. Уметник : Матиу Ривин. Стил : современ. Тип : галерија обвиткана платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите