.

.

Швајцарски Алпи Момци со качулка, јакна од дожд, големини 4-16

Швајцарски Алпи Момци со качулка, јакна од дожд, големини 4-16

DEN 715.52
Износ

Тој ќе ужива во активности на отворено дожд или сјај во оваа качулка од дождовни јакна од швајцарските Алпи. Изработена со обвивка за појава на вода, постава за дишење на решетки и отвор за грб. Комплетирајте со чувар на брадата и затегнат аспиратор за да помогнете да го заштитите од елементите. Совршено дело за транзиција над сè оваа сезона. Материјал : 100% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Тежина : лесна. Јака : екипаж со прицврстен аспиратор. Затворање : Преден патент. Ракави : Долго со еластична манжетна. Ockебови : 2 странични џебови за заварување. Карактеристики : Вода што се појавува; Поставата за мрежи, испрскана аспиратор; назад отвор; чувар на брадата. Јакна со качулка за момчиња од швајцарски Алпи.

R

Им се допаѓа и на купувачите