.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Цвеќиња на Брегот II Платнена Уметност Од Тим Отул

Заштитен знак Ликовна Уметност Цвеќиња на Брегот II Платнена Уметност Од Тим Отул

DEN 655.84
Износ

Уметник : Тим Отулесубјект : Пејзаж : Крајбрежен Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има диви цвеќиња на брегот под синото небо. Истакнати Бои : Светло Сина, Сина, Тен, Сива, Црна Светска Уметничка Група Е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. диви цвеќиња на брегот под синото небо.

R

Им се допаѓа и на купувачите