.

.

Трговска Марка Ликовна Уметност Шевал Ја Превртев Кафеавата Платнена Уметност Од Студио Мусо

Трговска Марка Ликовна Уметност Шевал Ја Превртев Кафеавата Платнена Уметност Од Студио Мусо

DEN 0.33
Износ

Уметник : Студио Муссубјект : Животински Стил : Куќа/Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има силуета на коњ на позадина на текстура.Студио Мусо работи на пазарот на комерцијална уметност веќе 15 години : комерцијална илустрација, графички дизајн и, во подоцнежните години, дизајнирање и уметничка режија и за пазарите за печатење и за лиценцирање на отворено издание. На големо разочарување на нејзината мајка, сопственичка на продавница за книги, Мис Мусо се заљуби во (моден и домашен декор) списанија на многу рана возраст. До денес, патувањето до штандот за вести е едно од нејзините омилени занимации и каде што наоѓа голема креативна инспирација во деловите за домашен декор, дизајн и мода. Студио мусо располага со мулти медиуми и насликани работи во акрилик. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. силуета на коњ на позадина на текстура.

R

Им се допаѓа и на купувачите