.

.

Трговска марка ликовна уметност „Червил“ платно уметност од Крис Паске

Трговска марка ликовна уметност „Червил“ платно уметност од Крис Паске

DEN 2601.60
Износ

Уметник : Крис Пашкесјубјект : Cuisinestyle : Cottage/Country Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има акварелно сликарство на лисјата на Червил на надвор од белата позадина. Крис Пашке удобност со удобноста на суми и продолжување Студијата со азиските мајстори ја донесе „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Акварел сликарство на Червил заминува на бела позадина.

R

Им се допаѓа и на купувачите