.

.

Трговска марка ликовна уметност „Loveубов на сите видови“ платно уметност од Мигел Балбас

Трговска марка ликовна уметност „Loveубов на сите видови“ платно уметност од Мигел Балбас

DEN 0.33
Износ

Уметник : Мигел Балбасјубјект : Апстракт Стил : Електрикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактни форми на црна позадина. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Miguel Balbas 'Loveубовта кон сите видови на платното уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите