.

.

Мишелин Пилот Спорт 4С Автокрос 225 40Р 93Ј ХЛ Патничка Гума

Мишелин Пилот Спорт 4С Автокрос 225 40Р 93Ј ХЛ Патничка Гума

DEN 2.33
Износ

Мишелин Пилот Спорт 4 S 225/40 R19 93 Y Xloverview Пилот Спорт 4 S е летна спортска гума на мишелин развиена со некои од најсложените производители на возила за да се зголеми потенцијалот за изведба на спортски автомобили, моќни луксузни возила и седани за изведба. Одлични Во топли, суви и влажни услови, ПИЛОТ-СПОРТОТ 4 не е наменет за сервисирање или возење низ снег или на мраз. Гумата има ниско празнинско надворешно рамо со хибридна гума со сува фокусирана шара за подобрено суво ракување, како и централни ребра и внатрешно рамо дизајнирано да ги зголеми перформансите на сопирањето во влажни услови. Максимална комбинирана изведба. Признати од производителите. Премиум дизајн и заштитник на раб. Големина : 225/40Р19. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

R

Им се допаѓа и на купувачите