.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Уметност и занаетчиска градина I“ платно уметност од Силвија Василева

Заштитена марка ликовна уметност „Уметност и занаетчиска градина I“ платно уметност од Силвија Василева

DEN 9847.36
Износ

Уметник : Силвија Василевасубјект : Флоралстајл : Боемскапродукција Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пригушени чајници, виолетови, зелени, златни и бели цвеќиња на беж позадина. Силвија Василева ја водеше својата loveубов кон уметноста на Академијата за ликовна уметност во Бугарија, каде што ги заработи и своите диплома и магистерски степени. Таа помина шест години сликајќи и ја изложуваше својата работа во Јапонија пред да се пресели во Соединетите држави Силвија го опишува нејзиниот стил како многу слободен и смел. Таа ги прави нејзините слики да оживеат со употреба на контраст и необични палети на бои. Домашното студио на Силвија, кое самата го дизајнираше, е светло, современо и минималистичко. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Задушени затегнати, виолетова, зелена, златна и бело цвеќиња на беж позадина.

R

Им се допаѓа и на купувачите