.

.

Реман 18-Б Дебеломер На Сопирачката Со Држач Пред Лево одговара 2003-Форд, Линколн

Реман 18-Б Дебеломер На Сопирачката Со Држач Пред Лево одговара 2003-Форд, Линколн

DEN 3.33
Износ

Стручно преработени според ригорозни стандарди за квалитет и перформанси, Сите Кардонски Дебеломерни Сопирачки се опремени со сосема нови, премиум компоненти за да гарантираат исклучителна долговечност и сигурност. Овие преработени клешти на сопирачките се 100% тестирани под притисок за да обезбедат конзистентни, водечки во индустријата перформанси на сопирачките. Секоја единица пристигнува со комплетен сет на сосема нов хардвер за едноставна, целосна инсталација. Држачот за дебеломер е вклучен кога е применливо. Апликација За Возило : Форд Експедиција 2003; Линколн Навигатор 2003. Клиповите се издржливи, отпорни на пукање или дупчење и се справуваат со големи оптоварувања. Гумените заптивки се заменуваат со нова ГУМА ЕПДМ со висока температура за продолжен век на траење и оптимални перформанси. Држач за монтирање е вклучен таму каде што е применливо за инсталација без проблеми. Дебеломер се третираат со специјален формулиран инхибитор на ' рѓа и се чуваат во оригиналната завршница на опремата. Вклучени се нови завртки за бенџо каде што е применливо за да се обезбеди совршено вклопување и брза инсталација. Новите завртки за крварење обезбедуваат крварење без проблеми и позитивен печат. Вклучени се нови подлошки каде што е применливо за соодветна заптивка. Пластичниот приклучок за капаче ја штити секоја нишка на портата на сопирачката за да обезбеди непроблематична инсталација. Ое Референца : 2 L1 Z2 B121 BA. Одговара Изберете : 2003 ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА 2003 ЛИНКОЛН НАВИГАТОР и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите