.

.

Ove Decors Tampa-Pro 37- in. W in. H Правоаголен аголен туш за туширање со столбна врата за туширање без рамка во црна боја

Ove Decors Tampa-Pro 37- in. W in. H Правоаголен аголен туш за туширање со столбна врата за туширање без рамка во црна боја

DEN 4799.68
Износ

Ove Бескрајна тампа-про TP0222400, 37 13/16 in. W x 72 in. H агол без рамка за шарка врата за туширање во црна боја. Ove Decors бесконечен 37 13/16 in. Тампа-про комплет за врата за туширање со шарки има модерен, минималистички дизајн кој ја спарува високата функционалност со современ стил. Комплетот доаѓа со хардвер за врвен квалитет, полн со елегантна црна завршница, и вклучува панел со широки врати од 29 инчи, широка панел од 8 инчи, широк страничен панел, идеален за инсталација на агол. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 37 13/16 во ширина x 32 13/16 in. Длабочина x 72 in. Висина, модел : TP0222400. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Премиум 8мм (5/16 ”) Дебела безбедносна стакло. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Metal Guard ™ Технологија - Премиум заштитна метална обвивка за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

R

Им се допаѓа и на купувачите