.

.

Падобран Кабел X21' - Морнарица

Падобран Кабел X21' - Морнарица

DEN 2.00
Износ

Паперел Падобран Кабел е направен од 100% Најлон, со мека плетенка школка и внатрешно јадро. Тој е лесен, брзо сушење, топлив, отпорен на мувла и е исклучително издржлив. Совршен за нараквици, прицврстувачи, за врзување предмети, па дури и ситуации за преживување. 325 Најлон 21фт Морнарица-Доволно кабел за да се направат 2 стандардни нараквици. Овој кабел има јачина на кршење од 325 килограми, издржлив е, но амортизиран, што овозможува кабелот да биде флексибилен, обично мери 3мм или 1/8" во дијаметар. Карактеристики Пеперел-Падобран Кабел. Овој шарен кабел е совршен за правење нараквици, јаки, каишки и многу повеќе. Тоа е 100% најлон. Овој пакет содржи 21 стапки. од 3 мм. кабел. Боја-Морнарица. - ШКУ : НТМКГП40110.

R

Им се допаѓа и на купувачите