.

.

Меккормик Тартар Сос, Фл Оз Тартар Сосови

Меккормик Тартар Сос, Фл Оз Тартар Сосови

DEN 1.33
Износ

Дополнете ги вкусовите на рибите со Нашиот лут, Свеж Вкусен Оригинален Забен Сос Од Мекормик за Морска Храна. Оваа позната формула вклучува задоволство од слатка кисела краставица, лимон и мајонез. Лут, кул вкус на забен камен. Направено со мајонез, кисели краставички и лимон. Користете како натопи или намачкајте со морска храна. Се служи во ресторани ширум САД. Класичен вкус спарување за морска храна. Овој Сос Од Забен Камен Меккормик е 8 Течни Унци. Чувајте ја оваа неотворена ставка стабилна на полица на температура на околината.

R

Им се допаѓа и на купувачите