.

.

Колумбиско Мелено Кафе, Оз Може

Колумбиско Мелено Кафе, Оз Може

DEN 1.67
Износ

Љубителите на mjb® се согласуваат. Тоа е " добра шолја кафе, како и да ја правите."Секогаш мазно и задоволувачко, Со вкус и арома што одразуваат години на испорака на совршена мешавина од некои од најдобрите печени зрна кафе во светот, Mjb® Кафето има мешавина што ќе сакате да ја наречете своја. Откако Макс Ј. Бранденштајн и неговите браќа Мани, Чарли и Еди, го изградија Брендот mjb® во сан Франциско кон крајот на 1800-тите, loversубителите на кафе зависеа од секогаш свежото, без глупости кафе што може да ви го започне денот правилно или да ви овозможи да се вратите и да се опуштите. Дознајте зошто, и обидете mjb® денес. 100% колумбиски-100% зрна кафе Arбика се берат рачно од најдобрите региони за одгледување кафе во Колумбија. ЧЕЛИЧНА КОНЗЕРВА ЗА РЕЦИКЛИРАЊЕ-ова кафе доаѓа во челична конзерва што може да се рециклира 100% . МЕЛЕЊЕ ЗА сите НАМЕНИ - Погодно За сите производители на кафе, со првата топка што сте на пат да ја подготвите совршената чаша за секоја пригода. ГЛУТЕН слободен-mjb® меленото кафе е природно без глутен. Повеќе Од 130 Години – Mjb® Кафето им го дава истиот одличен вкус и арома на љубителите на кафе ширум светот.

R

Им се допаѓа и на купувачите