.

.

Моќност Запре Задна Керамичка Сопирачка Рампа И Дупчат И Дупчиња Ротор Комплет K790

Моќност Запре Задна Керамичка Сопирачка Рампа И Дупчат И Дупчиња Ротор Комплет K790

DEN 2.00
Износ

Моќност Запре Керамички Кочница Рампа И Дупчат & Дупчиња Ротор Комплет Моќност Стоп Z23 Еволуција Спортски Комплет За Надградба На Сопирачките го прави едноставен и економичен за зголемување на моќта на сопирање на вашиот дневен возач. Овој Комплет За Запирање На Струја е дизајниран да обезбеди мала надградба без прашина и бучава во текот на вашиот систем за сопирање на залихите. Комплетот За Надградба На Сопирачките Z23 го олеснува завршувањето на работата на сопирачките со вклучување на се што ви треба : совршено усогласени дупчени и дупчиња ротори, Z23 Еволуција Спортски керамички влошки за сопирачки Од јаглеродни влакна, надграден хардвер и лубрикант со високи перформанси. Керамичките влошки за сопирачки со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ на сопирање без да ја жртвувате секојдневната возливост. Роторите се фрлаат користејќи ја најдобрата металургија Г3000 со строги толеранции НА ОЕ - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се прават никакви модификации. Прецизните дупки за дупчење овозможуваат максимално ладење на роторот. Ова ја одржува температурата на вашите сопирачки надолу за време на екстремни работни услови. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - одржувајќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, непречено сопирање. Сребрениот Цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и дупчиња ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и помагаат да се спречи ' рѓа и корозија. Направете ги сопирачките правилно со Комплетот За спортски сопирачки Z23 Evolution Z23. Powerstop K790 PSBK790 ЗАДЕН 1 КЛИК КОМПЛЕТ СОПИРАЧКА W/ ХАРДВЕР.

R

Им се допаѓа и на купувачите