.

.

Моќ Стоп Пред З Еволуција Керамички Сопирачки Влошки 16-2014-Доџ Рам Промастер 3500

Моќ Стоп Пред З Еволуција Керамички Сопирачки Влошки 16-2014-Доџ Рам Промастер 3500

DEN 1.33
Износ

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : // // Инженеринг за сопирање без бучава со двојни гумени потпирачи кои нудат 6 пати повеќе намалување на бучавата од обичните челични шипки. Површините на подлогата се термички изгорени за брзо пробивање. Еволуционите влошки имаат вистинска керамичка формула која ги одржува тркалата почисти и нема да ги истроши роторите. Стоп За напојување Z16 влошките за сопирачките имаат 20% поголема моќ на запирање од другите водечки брендови. Премиум керамичкото соединение е направено со употреба на технологија за позитивна мувла ОЕ, која обезбедува униформа густина на триење низ подлогата и тоа помага да се контролира бучавата и предвременото абење. Еволуција влошки се произведени според СТАНДАРДИТЕ TS16949 на оем спецификации, вклучувајќи chamfers и слотови. Моќ Стоп Z16 Еволуција Керамички Сопирачки Влошки •Моќ Стоп Z16 Еволуција Чиста Возење Керамички сопирачки влошки се конструирани за бучава слободен сопирање •површините на рампа се термички изгорени за брзо пробивање •еволуција влошки функција вистинска керамичка формула која го задржува тркала почиста подолго •еволуција влошки се произведени според СТАНДАРДИТЕ TS16949 на оем спецификации, вклучувајќи chamfers и слотови.

R

Им се допаѓа и на купувачите