.

.

Чезапик Каптива сина акварел цветна позадина

Чезапик Каптива сина акварел цветна позадина

DEN 543.84
Износ

Captiva Blue акварел Цветна позадина од Чесапикеј. Портрет на уметничка убавина, оваа цветна wallидна хартија цвета свежи детали на wallsидовите со прекрасна сина и зелена палета на акварел дизајн. Captiva Blue Aquesceror Floral Wallpaper е подготвен лесен материјал за wallsидови. Оваа позадина има повторување од 20,5 инчи со директен натпревар и е и миење и строго. Позадината доаѓа на ролна што мери 20,5 инчи за 33 стапки и опфаќа околу 56,4 квадратни метри. Позадините на Чесапикеј се класично убави. Секоја колекција се фокусира на тематско влијание, користејќи познати мотиви и разноврсни отпечатоци за да ја фати суштината на стилови како крајбрежната шик, француската земја, рустикалниот шарм и традиционалната елеганција. Висококвалитетните модели се дизајнирани да бидат трајни и безвременски. Трговска марка Chesapeake Captiva Blue Aquescorlor Floral Wallpaper отпечатена на подготвениот материјал за лесни wallsидови. Активирајте ја пастата со натопување позадина во вода. Еколошка подлога. Создава хоризонтална секвенца на шема. Перење и стриптиран. Исчистете лесно со сунѓер или влажна крпа. Сува лента од wallидот без да остави поддршка зад себе. Доаѓа на ролна од 20,5-во 33 метри. Опфаќа околу 56,4 квадратни метри.

R

Им се допаѓа и на купувачите