.

.

Fairlife 2% чоколадо ултра-филтрирано млеко, без лактоза, fl oz, пакет

Fairlife 2% чоколадо ултра-филтрирано млеко, без лактоза, fl oz, пакет

DEN 95.68
Износ

Ние сме управувани од едноставно верување : секогаш можеме да го направиме светот подобар. Правилното исхрана ни овозможува сите да растеме и напредуваме. Во Fairlife, ние им нудиме на здравјето и виталноста на луѓето со почеток со здравата едноставност на вистинското кравјо млеко. Целото наше млеко тече низ меки филтри за да ја концентрираме својата добрина како протеини и калциум додека филтрирате некои од природните шеќери. Нашето богато и кремасто ултра-филтрирано млеко од чоколадо со фер-животи има 50% помалку шеќер и 50% повеќе протеини од редовните чоколадни млеко. Плус, не се користат вештачки хормони за раст и се бесплатни со лактоза. Во удобни шишиња со единечни сервиси 8oz, добијте го истиот фер -живот што го сакате, каде и да ве однесе животот! Затоа, пијте, пијте и гушкајте додека уживате во нашето вкусно во движење ултра-филтрирано млеко, каде и да ве однесе животот! 50% повеќе протеини и 50% помалку шеќер од редовното чоколадно млеко. 13g протеини по порција. Вкусна, задоволувачка и без лактоза. 8oz 6pk за практичноста и стабилноста на полицата-одлично за складирање на оставата, чајната кујна. Не се користат вештачки хормони за раст*. *Не е прикажана значителна разлика помеѓу млекото добиено од кравите третирани со RBST и не-RBST.

R

Им се допаѓа и на купувачите