.

.

Трумо чоколадо целото млеко половина галон

Трумо чоколадо целото млеко половина галон

DEN 799.84
Износ

Направете денес Трому ден. Трумо не е само редовно чоколадно млеко. Тоа е комбинација за правење дневно, засилување на расположението на здрава добрина и совршенство на вкус на чоколадо. Започнуваме со свежо бело млеко од нашите семејни фарми. Потоа додаваме чисто какао и само доволно шеќер за тој богат и кремаст чоколаден вкус што го сакате. Задоволете ја вашата желба на чоколадо со вкусно хранливо Трумо. Вашите вкусови ќе ви се заблагодарат. Еден (1) половина галон на Трумо 1% целото чоколадно млеко. Богатиот и кремаст вкус на чоколадо што вашите деца ќе го сакаат и ќе сакате да им ги давате. Вкусно млеко со вкус на чоколадо е направено од вистинско какао, без вештачки вкусови. 8 грама протеини во секоја порција го прават тоа одлично за активни деца. 25% од дневната вредност на калциум по порција помага во градењето на силни коски.

R

Им се допаѓа и на купувачите