.

.

Андерсон Ериксон го намали млекото со масно чоколадо, галон

Андерсон Ериксон го намали млекото со масно чоколадо, галон

DEN 100.16
Износ

Уживајте во вкусниот вкус на Андерсон Ериксон намалено млеко од масно чоколадо. Нашето кремасто чоколадно млеко е направено со богата гурманска мешавина од три европски кокоси и малку сладост. Направено со рецепт за семејство Ериксон, ова вкусно чоколадно млеко е направено со двојно поголема количина на кокоси. Со 38% помалку маснотии од целото млеко, ова чоколадно млеко е совршено за појадок или како слатко попладневно лекување. Како и со сите наши млечни производи, ова млеко е без глутен и нема додадени хормони, антибиотици или пестициди. Уживајте во земјоделскиот свеж вкус на Андерсон Ериксон со намалено млеко со масно чоколадо. Додека голем вкус е нашата цел, непотребниот фокус на квалитетот е нашето барање. Постојано се предизвикуваме себеси да бидеме најдобри во млечни производи. Целото наше млеко доаѓа од семејните фарми во Ајова, а сите производи на АЕ се направени во Де Моинс, пристигнуваат во продавници за неколку часа за да знаете дека се свежи. Целото млеко АЕ е ослободено од антибиотици, пестициди и додадени хормони за раст. И, сè е тестирано и повторено (повеќе пати отколку што можете да замислите) за чистота. Андерсон Ериксон го намали млекото со масно чоколадо, 1 галон : гурманска мешавина од 3 европски кокоси. Без глутен. 38% помалку маснотии од целото млеко. Маснотиите се намалија од 8 грама на 5 грама по порција. Добар извор на калциум и витамини А & Д. Уживајте во ладно стакло со појадок или како попладневно лекување. Нема додадени хормони, антибиотици или пестициди. Квалитет што можете да го вкусите : .

R

Им се допаѓа и на купувачите