.

.

Крајна Текстилна Правоаголна Полиестерска Постелнина Чаршав - За свадба, Ресторан или банкет, Кралско Сино

Крајна Текстилна Правоаголна Полиестерска Постелнина Чаршав - За свадба, Ресторан или банкет, Кралско Сино

DEN 2.00
Износ

Овие цврсти ленени чаршафи се дизајнирани да бидат отпорни на брчки и дамки и имаат беспрекорен дизајн со споени рабови. Бидејќи овие ткаенини за маса се направени од издржлив полиестер, тие се перат во машина и можат да се користат безброј пати. Кралската Сина 52 х 72 Инчни Правоаголни полиестерски чаршафи се одличен избор за вашата свадба, забава, домашно јадење, Божиќни И вечери за Благодарност и други специјални настани. Поради варијациите во компјутерските монитори, нијансите на боите може да варираат во изгледот од екран до екран. Ве молиме побарајте Врвен Текстил за соодветни и комплементарни предмети во сите форми и големини. 5 правоаголни чаршафи секоја мерка 52 х 72 инчи во страни; идеален како преклоп или топпер на домашните трпезариски маси. Беспрекорен; едноделен дизајн. Машина перат ткаенина; дамка поминува Нфпа 701-2010 Тест# 1. Кралско Сино 52 х 72 инчен Правоаголник Полиестерските Чаршафи се совршена ленена крпа за трпеза за вашиот домашен декор, свадба, ресторан, забава и други специјални настани.

R

Им се допаѓа и на купувачите