.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Апстракт Матирана Врамена Уметност Месечината Кабриолет Од Џош Баер

Заштитен знак Ликовна Уметност Апстракт Матирана Врамена Уметност Месечината Кабриолет Од Џош Баер

DEN 2601.60
Износ

Уметник : Џош Бајерсубјект : Апстрактстил : Современ Тип На Производ : Сребрена Рамка, Бела Подлога, Акрилика ова подготвено за закачување, сплетено уметничко парче со рамка има шарена, апстрахирана слика на астронаут кој вози кабриолет на месечината пред неколку вселенски бродови и сателити. Џош Баер престојува во Ванкувер, Канада. Вклучени во стотици меѓународни публикации, неговите клиенти вклучуваат Фокс Од 20 Век, Канадскиот Универзитетски Печат, ЕН-БИ-СИ, Кино Нова Линија, Сони Забава и Мрежата Сифи. Номиниран За Награда За Патување, Баер е исто така добитник на грант на Канадскиот Совет за Уметност. Неговото дело има освоено награди Од Кодак Канада, Светскиот Филмски Фестивал Во Монтреал, Северозападниот Филмски Фестивал и Лавовите. 8х10 гикле печатење под акрилик во сребрена рамка од 14, 5х17, 5. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање квалитетни ликовни уметнички репродукции. Ова висококвалитетно печатење е сплетено античко бело матирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасна акрилна соочување за заштита на печатењето. Парчето е целосно составено од професионални рамки и е подготвено за закачување. Античката бела подлога овозможува сликата навистина да се истакне, што ја прави одличен додаток на секој простор. Уметник : Џош Баер. Предмет : Апстракт. Стил : Современ. Тип На Производ : Сребрена Рамка, Бела Подлога, Акрилик. А. ова подготвено за закачување, сплетено уметничко дело со рамка има шарена, апстрахирана слика на астронаут кој вози кабриолет на месечината пред неколку вселенски бродови и сателити. Џош Баер престојува во Ванкувер, Канада. Вклучени во стотици меѓународни публикации, неговите клиенти вклучуваат Фокс Од 20 Век, Канадскиот Универзитетски Печат, ЕН-БИ-СИ, Кино Нова Линија, Сони Забава и Мрежата Сифи. Номиниран За Награда За Патување, Баер е исто така добитник на грант на Канадскиот Совет за Уметност. Неговото дело има освоено награди Од Кодак Канада, Светскиот Филмски Фестивал Во Монтреал, Северозападниот Филмски Фестивал и Лавовите. 8х10 гикле печатење под акрилик во сребрена рамка од 14, 5х17, 5. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање квалитетни ликовни уметнички репродукции. Ова висококвалитетно печатење е сплетено античко бело матирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасна акрилна соочување за заштита на печатењето. Парчето е целосно составено од професионални рамки и е подготвено за закачување. Античката бела подлога овозможува сликата навистина да се истакне, што ја прави одличен додаток на секој простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите