.

.

Estес АЛФА ТРЕТИ Ракети Училница Рефус Пакет

Estес АЛФА ТРЕТИ Ракети Училница Рефус Пакет

DEN 0.33
Износ

Пакетот Bulес Алфа ТРЕТИ Ракети Во Училницата Е одличен начин да ги заинтересирате вашите деца за учење. АЛФА ТРЕТИ е една од најпопуларните ракети што треба да ги користите во училница за да ги инспирирате сите ваши идни ракетари. Секоја од ракетите е лесна за склопување и е направена пријатно шарена, што ги ракетираше за да биде омилен избор меѓу наставниците кои се потпираа На ракетите Алфа ТРЕТИ за различни возрасни оценки, предмети поврзани со науката и за исполнување На Националните Стандарди. Комплетот доаѓа со сите делови што ви се потребни за изградба на ракети со вистински модел и се препорачува на возраст од 10 години и постари, се што треба да направите е да ги собереш залихите! Однесувајте се кон класата на некои рацете на учење Соkес Алфа III Ракети Училница Масовно Пакет. Estес АЛФА ТРЕТИ Ракети Рефус Пакет Во Училница : Лесен за составување. Оваа млазна црна ракета има светло портокалов пластичен конус за нос и едноделна пластична перка што ја прави изградбата речиси непромислена. Не е потребна слика. Завршувањето На АЛФА ТРЕТИ е ветре со налепници за самолепливи. Кога се напојува со ц мотор, Алфа ТРЕТИ може да достигне надморска височина од 1100 стапки. Моделската ракета се препорачува за возраст од 10 и повеќе години со надзор на возрасни за оние под 12 години. Освен ако не е поинаку наведено, сите модели бараат склопување. Алатки, градежни и завршни материјали (продадени одделно). За лансирање, потребен е систем за лансирање, модел на ракетни мотори, стартери и вата за обновување (се продаваат одделно-освен ако не е поинаку наведено). Содржи 12 Лесни За Составување Ракетни Комплети Со Летечки Модел.

R

Им се допаѓа и на купувачите