.

.

Трговска марка ликовна уметност „Вештерски мачиња“ платно уметност од Беверли Johnонстон

Трговска марка ликовна уметност „Вештерски мачиња“ платно уметност од Беверли Johnонстон

DEN 671.84
Износ

Уметник : Беверли Johnонстонјубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има четири црни мачки над портокалова месечина. Беверли Johnонстон присуствуваше на Институтот за уметност во Канзас Сити и набргу потоа работеше како дизајнер на картички за картички „Халмарк“. Откако го напушти Халмарк, Беверли имаше свое хонорарно комерцијално уметничко студио 15 години правејќи илустрација на книги, логоа, рекламна уметност, книги за боење и книги за активности. Таа има објавено 18 книги за сликари за украсување и предава часови за сликање за украсување 10 години. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Четири црни мачки над портокалова месечина.

R

Им се допаѓа и на купувачите