.

.

Кремарија Шулсбург Муенстер сирење Оз. Благ вкус

Кремарија Шулсбург Муенстер сирење Оз. Благ вкус

DEN 1.00
Износ

Creamery Shullsburg Muenster е измиено сирење од кора што е полу-меко, благ и кремасто. Самото сирење е бледо во боја и има портокалова кора што го прави многу привлечно кога се става на фиока за сирење или исечено. Кремарија Шулсбург Шулсбург Муенстер сирење 10 мл. Природно сирење Муенстер. Одлично за секоја апликација. Благо бело сирење.

R

Им се допаѓа и на купувачите