.

.

Хинкли Осветлување - Една Светлина Виси Фенер-Атвода-Светлина Средно Отворено

Хинкли Осветлување - Една Светлина Виси Фенер-Атвода-Светлина Средно Отворено

DEN 1551.20
Износ

Колекција : Атвотер, Материјал : Смола, Завршна Боја : Пепел Бронза, Ширина : 9,5", Висина : 21,5", Должина : 9,5", Должина На Синџирот : 60", Тип На Светилка : Блескаво, Број На Светилки : 1, Моќност : 4 Вати, Затемнето : Да, Рејтинг На Влага : Влажно Оценето, Биро : Класично И елегантно, Атвотер нуди убавина и издржливост. Изграден од композитен материјал и третиран со средство против избледување, ажурираниот крајбрежен дизајн вклучува елегантни месинг акценти, рачка и внатрешно стакло што создава ефект на вештачка свеќа. Завршницата со високи перформанси е отпорна на ' рѓа и корозија со 5-годишна гаранција. 5 година заврши гаранција / овој синџир или кабел обесени тела може да се инсталира на било наклон таванот / Иновативни надворешни 12-волти решение за сите-во-едно светилка, осветлување и висок дизајн изглед. Трансформаторот е потребен и се продава одделно. / Погоден за употреба на влажни локации како што е дефинирано ОД НЕЦ и ЦИК. Ги исполнува Сад Ул Преземачи Лаборатории и АДС Канадската Асоцијација Стандарди За Безбедност На Производи / LED Светилки носат 3-годишна ограничена гаранција / Впечатлива црна завршница го подобрува дизајнот / вклучени СЕ 12-волти LED гроздобер светилки со влакно / Колекцијата Крајбрежни Елементи нуди разноврсни дизајни, изработени од композитни материјали и обложени со завршетоци против избледување, за максимална издржливост во суровата клима. / Разновидност на стилски тела прилагодени со гроздобер светилки со влакно / Нуди нисконапонски полутрајни решенија за уникатни области како што се перголи кога се комбинираат со нисконапонски трансформатор Хинкли / Класичен, модерен стил со наутички талент додава елеганција На различни екстериери Дополнителни Карактеристики : Функција : Lv Skus Решение, Функција : LV Трансформатор, Функција : lv сорта / Што Е Вклучено : LV Светилки Вклучени / Монтажа : Инсталирај Наклон Таванот-закачен синџир или кабел, - атвотер-1 лесен среден надворешен висечки фенер во традиционален - крајбрежен стил-широк 9,5 инчи на 21,5 инчи Високо - пепелна бронзена завршница-тип на блескаво светилка-120 напон-крајбрежно осветлување, Крајбрежна средина Влажна На ОТВОРЕНО.

R

Им се допаѓа и на купувачите