.

.

Создаден Руби Стерлинг Сребрен Прстен

Создаден Руби Стерлинг Сребрен Прстен

DEN 2.00
Износ

Создаден Руби, родниот камен во јули е познат како камен на духовната мудрост, здравје и знаење што носи задоволство и мир. Оваа лента широка 2,25 мм, изработена од сребро обложено со родиум, е рамка поставена со 1,5 мм тркалезни фацетирани скапоцени камења наоколу. Создадените рубини како нивните природни колеги можат да се движат од розова до длабоко црвена, затоа ве молиме дозволете варијации во бојата. Гарантирано совршено ќе се вклопи заедно со сите прстени за Изрази што се Мешаат и се совпаѓаат. Изразите Што се редат Создадоа Сребрен Прстен Од Рубин Стерлинг : сет На Рамки создаден дизајн со рубин дезен полиран финиш родиум обложен за да се спречи оцрнетиот камен изработен во Изрази со сребрен стак што се стерлинг, достапен во повеќе големини.

R

Им се допаѓа и на купувачите