.

.

Дорман ФЕК92129ХЛ Комплет За Предна Суспензија За Специфични Модели Одговара изберете: 2002 - CHEVROLET TRAILBLAZER, 2002-ГМЦ ПРАТЕНИК

Дорман ФЕК92129ХЛ Комплет За Предна Суспензија За Специфични Модели Одговара изберете: 2002 - CHEVROLET TRAILBLAZER, 2002-ГМЦ

DEN 2.33
Износ

Овој комплет со продолжен животен век ги вклучува сите компоненти потребни за поправка и на левата и на десната страна на суспензијата. Одликувајќи се со премиум дизајни, овој комплет специфичен за апликација е дизајниран да го врати чувството и перформансите слични на фабриката. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Практично решение - овој комплет за предниот крај вклучува компоненти на суспензијата од левата и десната страна за да се обезбеди целосна поправка. Премиум компоненти - овој комплет користи компоненти со продолжен век на траење со полимерни лежишта со ниско триење и премиум синтетичка маст за да обезбеди долг работен век. Специфичен за апликација - овој комплет е дизајниран да испорачува фабрички чувства и перформанси на одредени возила и опрема. Тестиран квалитет - овој дел претрпе пробно, тестирање на корозија и материјал за да обезбеди квалитетно вклопување и трајна издржливост. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Шевролет ССР : 2003 ШЕВРОЛЕТ Траилблазер ЕКСТЕНЗИЈА : 2002, 2003 Шевролет Траилблазер : 2002, 2003 Гмц Пратеник XL : 2002, 2003 Гмц Пратеник : 2003 Исузу Асцендер : 2003олдсмобил Бравада : 2002, 2003.

R

Им се допаѓа и на купувачите