.

.

Зачини за зачини за зачини на острови, 1. мл

Зачини за зачини за зачини на острови, 1. мл

DEN 2.67
Износ

Зачинот на живина за зачини Острови е ароматичен спој на билки и зачини специјално избрани за подобрување на вкусот на пилешкото, мисирка, патка и друга живина. Зачинот на живина дава леб и оризови столбови традиционална арома и вкус. Измешајте зачинување на живина со брашно, пченка од пченка или трошки од леб и користете за да премачкате филети од риби или пилешко пред да пржете. Зачинот на живина за зачини на островите е идеално за подобрување на вкусот на пилешко, мисирка, патка и друга живина. Измешајте зачинување на живина со брашно, пченка или трошки од леб и користете за да премачкате филети од риби или пилешко пред да пржете. Нашите зачини и билки не содржат додаден шеќер, полнила или други состојки. Getе го добиете најавтентичен вкус секој пат. Направен и спакуван за да се испорача најинтензивниот можен вкус. За крајна свежина, држете ја теглата затворена и подалеку од топлина, светлина и влага.

R

Им се допаѓа и на купувачите