.

.

Уметноста на платното „Рино Сузи“

Уметноста на платното „Рино Сузи“

DEN 1887.84
Износ

Уметник : Dawgart Subject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарена илустрација на рино. Истакнати бои : црна, жолта, виолетова, светло сина, розова, сина Алисија Ваној Повик работи на Даугарт уште од 2003 година. Тогаш таа беше самоук уметник кој живееше во Гилберт, Аризона. Оттогаш, таа се здоби со деценија искуство со сликарство и диплома за ликовни уметности од универзитетот во Јута долина, каде што дипломираше со почести. Алисија ја зема разнобојната инспирација за своите слики од пустината југозапад. Алисија живее во Аризона со семејството и нивните спасени миленичиња, Ерик, Тоби и Кико. Таа работи со разни групи за спасување и засолништа со донирање на уметнички дела на аукции за прибирање финансиски средства за да се промовира свесност и директна грижа за животните кои имаат потреба. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Даугарт „Рино Сузи“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите