.

.

Евелин и Зои Модерна Метална Подна Светилка Со Семе Стакло Сенка

Евелин и Зои Модерна Метална Подна Светилка Со Семе Стакло Сенка

DEN 1.00
Износ

Модерниот шик на фарма со навестување на стил од средината на векот ќе ја издвои дневната соба, спалната соба, трпезаријата или канцеларијата на вашиот дом. Современата поцрнета бронза, месинг или никел завршница што се нанесува рачно на оваа подна ламба привлекува око, а засенетото стакло, проѕирното стакло или млечното стакло надолу свртено кон светилката ќе додадат елеганција додека осветлува. Компатибилен со паметни светилки како Што Се Filips Hue, LIFX, IOTTY, TP-Link, Texsens, Flux, Samsung Smart Things, Wi Z И C од GE. Сијалицата не е вклучена. Користи основна сијалица Е26 со максимална моќност од 100 вати. Е26 се смета за стандардна, основна сијалица. И светилката е компатибилна со енергетски ефикасни LED светилки кои ефикасно испуштаат многу повеќе светлина по вати. Идеална употреба за дневна соба светилка, декор светилка, студија соба светилка, домашна канцеларија соба светилка, трпезарија светилка, читање светилка, канцеларија светилка, задача кат светилка, кат светилка, студентски соба светилка, спална соба светилка, итн. Оваа подна акцентна светилка користи висококвалитетни премиум и рачно изработени материјали : проѕирно стакло, млечно стакло или семе од стакло за осветлување на секоја просторија во вашата куќа или стан, челична метална основа во привлечни нијанси, вклучувајќи бронза, никел и месинг и долготрајни компоненти за сертифицирани ЖИЦИ. Карактеристики разноврсен дизајн, шик дизајн инспириран од модерните дизајнери од средината на векот, лесно може да се трансформира во современа светилка, светилка за чиста линија, модерна светилка од средината на векот, модерна дизајнерска светилка, урбана модерна светилка, преодна светилка, модерна светилка за фарма, индустриска светилка, минималистичка светилка, скандинавска светилка, традиционална светилка, Холивудска Глам Светилка, Крајбрежна светилка, Холивудска Регентска светилка, еклектична светилка, модерна земја светилка, арт деко светилка, азиска зен светилка, фенг шуи светилка, шик светилка. Рачно насликана метална завршница се нанесува на основата. Сенката е направена од семе стакло. Оценето за една сијалица СО блескаво СВЕТЛО ОД 100 W; СИЈАЛИЦА ПРЕДВОДЕНА ОД 9 W, сијалица СО 23 W флуоресцентна (CFL) или СИЈАЛИЦА СО САМО баласт 9 W. Е26-база сијалица. Вклучува 8 стапки. кабел. Исчистете со мека, сува крпа; нема груби хемикалии или абразивни материјали за чистење.

R

Им се допаѓа и на купувачите