.

.

Бамбус Природата Премиум Тренинг Панталони, Големина 6, Брои

Бамбус Природата Премиум Тренинг Панталони, Големина 6, Брои

DEN 351.20
Износ

Безбедните И еколошки панталони за обука За еднократна употреба На Бамбус Природата се ослободени од штетни хемикалии и сите познати алергени. Сите дизајнирани да ја олеснат обуката за тенџере. Вашето дете ќе се чувствува како големо дете со нашиот флексибилен, тенок и лесен за влечење нагоре и надолу дизајн. Нашите панталони за обука, исто така, обезбедуваат удобност и заштита со меко и дише јадро, способно да држи до 31 унца влага во период од 24 часа и целосно дише заден лист, обезбедувајќи сувост. Целосно дише заден лист : Промовира поладно и поудобно искуство, одржувајќи ги бебињата суви и намалувајќи ја веројатноста за појава на осип; Загарантирана безбедна кожа : дерматолошки тестирана и без сите познати алергени, парфеми и штетни хемикалии; Потенок дизајн : Подобрената технологија овозможува максимална апсорпција без додавање на оптимална подвижност на големо; Совршено вклопување-Мерењата и повратните информации од стотици корисници ни помагаат да ги оптимизираме сите аспекти на нашите пелени за бебиња телото на бебето е совршено.

R

Им се допаѓа и на купувачите