.

.

Континентален Екстремен Контакт Спорт Лето 275 40ZR 106y XL Патничка Гума

Континентален Екстремен Контакт Спорт Лето 275 40ZR 106y XL Патничка Гума

DEN 1726.88
Износ

Континентален Екстремен Контакт спорт 275/40ЗР20 106Ј Xloverviewконтактниот Спорт На Континентал Е летна гума со ултра високи перформанси која е наменета за патнички автомобили. Развиен од професионални возачи на тркачки автомобили, Екстремниот Контакт Спорт доаѓа Со Технологијата Спортплус, која обезбедува одговорно ракување, подобро држење на влажни патишта и продолжен век на шарите. Дизајниран за употреба на спортски купеа и седани во потопли временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано под 45 степени Целзиусови. Поддржан од 30.000 милји ограничен производител на траење на шарите. Спортплус Технологијата овозможува одлично држење и перформанси на воланот. Три широки и еден тесен жлеб ја принудуваат водата надвор од шарата за да ја зголемат отпорноста на хидропланирање. Технологијата за индикатори за брз преглед им овозможува на возачите визуелно да видат како гумата се троши или кога треба да се замени. Големина : 275/40ЗР20. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

R

Им се допаѓа и на купувачите