.

.

Трговска марка ликовна уметност чакал мелница платно уметност од asonејсон Шафер, бел мат, рамка за бреза

Трговска марка ликовна уметност чакал мелница платно уметност од asonејсон Шафер, бел мат, рамка за бреза

DEN 3.33
Износ

Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело ја карактеризира силуетата на мелницата за чакал против облачно вечерно небо. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Трговска марка ликовна уметност „Чавел Мил“ платно уметност од asonејсон Шафер, бел мат, рамка од бреза : Уметник : asonејсон Шафер. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Подготвени да висат. Висок квалитет. Печатено со употреба на giclee, што е напреден процес на изработка на печатење. Репродукциите се практично разликуваат од оригиналите. Гикли е прифатен од многу галерии, музеи и приватни колекционери.

R

Им се допаѓа и на купувачите