.

.

Gerber Baby & Toddler Boys Premium Jogger, 3-пакет

Gerber Baby & Toddler Boys Premium Jogger, 3-пакет

DEN 559.84
Износ

Зачувајте ги панталоните за бебиња со нашите панталони за бебиња со три пакувања Гербер. Секој пар панталони за бебиња е направен со мек памучен француски тери, така што тие се нежни на чувствителната кожа на вашето мало. Оваа мека ткаенина носи утеха да трае цел ден. Нашите најважни работи се независно сертифицирани со Стандард 100 од OEKO-Tex®, така што не треба да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Нашите удобни џогери за бебиња имаат нежна еластична лента за половината за лесно вклучување и исклучување. Оваа лента за половината го одржува стомакот на вашето дете удобна. Панталоните се цврсти бои, така што тие се лесни за мешање и совпаѓање со која било облека за бебиња. Исто така, цврстите бои се идеални за проекти за прилагодување на DIY. Дајте им како внимателен подарок за туширање за бебиња. Овој пакет има три пара панталони за момчиња. Овој пакет има еден пар светло сиви панталони, еден пар темно сиви панталони и еден пар камо панталони. Вклучува три пара панталони со џогер. Совршено за мешање и совпаѓање! Пар со каросерии за брендови Oneiesies®, кошули, чорапи и други додатоци. Се одликува со нежна еластична лента за половината за целодневна удобност на стомакот на вашето мало. Еден пар светло сива, еден пар темно сива, еден пар камо. Направено со супер мека француска ткаенина Тери што вашето дете ќе ја обожава. Машинско миење / сушење суво.

R

Им се допаѓа и на купувачите