.

.

1.5 кт круг намалување шампањ симулирани дијамант 18к розово злато годишнината ангажман прстен големина 7.75

1.5 кт круг намалување шампањ симулирани дијамант 18к розово злато годишнината ангажман прстен големина 7.75

DEN 5823.68
Износ

Клара пучи дизајнер накит изработен во Сад. направено да трае цел живот, совршено за секоја пригода, вклучително И Ангажмани,. Денот на вљубените, Годишнини, Предлози, Божиќ, Родендени, Денот На Мајката,. или Дипломирање. Испорачано во нашата Бесплатна Кутија за Подароци и сместено. вашиот избор на цврсти 14k или 18k автентицирани печат злато; секој. предметот е дизајниран, произведен и продаден исклучиво Од Клара. Пучи, загарантиран да биде вистински, без конфликти и придружуван. Со Нашата Автентичност Картичка. Нашето персонализирано ласерско гравирање. идеален е за секој спомен, подарок или спомен. А 60-ден кавга слободен враќање. опцијата се нуди Со Ограничена Доживотна Гаранција за. сите предмети, покривајќи оштетени, обезбоени или заматени камења; заменети без. полнење. Синтетички скапоцени камења. се направени во. лабораторија, изложувајќи ги истите хемиски, оптички и физички. карактеристики на природни скапоцени камења. Лабораторија создадени и извори природно, Симулирани. Скапоцените камења личат на вистински скапоцени камења со едно или повеќе својства. И Синтетички. И Симулираните скапоцени камења опфаќаат зелена, 100% еколошка. метод на создавање. . ** Сите барања за гравирање мора да бидат доставени веднаш. по или за време на исходот, испратете ни е-пошта директно на информации@ (максимум. од 6 карактери за текст) * * Симулиран Шампањ : лековит камен кој носи вистинска среќа во сите аспекти на животот, вклучувајќи го и бракот бидејќи овој скапоцен камен е поврзан со силна светлина. Обезбедува придобивки од енергијата јин-јанг. Симулиран Розов Турмалин : Претставува љубов кон филантропската работа и сочувство кон другите. Се користи за создавање сетила за љубов, задоволство, радост, спокојство и релаксација. Октомврискиот камен на раѓање. Симулирана тиркизна : Верувале античките луѓе да лекуваат и штитат. Декемврискиот камен на раѓање. Користејќи ја енергијата на водата, овој скапоцен камен е пример за виталноста на спокојството, моќта и прочистувањето. Синтетички Бел Сафир : најпопуларниот избор на сафир, роден камен на април, создавајќи интуиција, самопросветлување, транспарентност, енергија и сила. 1.5 Каратно брилијантно тркалезно исечено кафеаво шампањ симулиран дијамант 18 каратно цврсто розово розово злато годишнина ангажман свадба пасијанс прстен.

R

Им се допаѓа и на купувачите