.

.

Трговска марка ликовна уметност сина платно уметност од Догарт

Трговска марка ликовна уметност сина платно уметност од Догарт

DEN 2.67
Износ

Големина : 24 in. W x 24 in. H; Шарен портрет на куче. Подготвени да висат. Уметност завиткана од галерија. Уметнички дела отпечатени со методот Giclee. Современ стил. Дрвена рамка. Алисија Ваној Кал работи на Даугарт од 2003 година. Таа ја зема својата шарена инспирација за нејзините слики од пустината Југозапад. Таа работи со разни групи за спасување и засолништа со донирање на уметнички дела на аукции за прибирање финансиски средства за да се промовира свесност и директна грижа за животните кои имаат потреба. Рече Алисија, „Давагарт е наменет едноставно да им донесе среќа на луѓето и да ни помогне да се потсетиме на нашата врска со природата. Ова уметничко дело се печати со употреба на методот Giclee кој е напреден процес на правење печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналните уметнички дела. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.

R

Им се допаѓа и на купувачите