.

.

Инвикта Машки Субаква Кварц Рачно Сино Бирање Часовник

Инвикта Машки Субаква Кварц Рачно Сино Бирање Часовник

DEN 0.67
Износ

Жолта позлатена футрола од нерѓосувачки челик со црна силиконска лента со жолти позлатени влошки. Еднонасочна ротирачка жолта позлатена рамка со син врвен прстен. Сино бирање со црни скелетни раце и индексни часовни маркери. Минутни маркери околу надворешниот раб. Тип На Бирање : Аналоген. Луминисцентни раце и маркери. Приказ на датум помеѓу позициите 4 и 5 часот. Хронограф-три под-бирања прикажување : 60 секунда, 30 минути и 1/10 од секундата. Калибар : 6371д кварц движење. Гребење отпорни пламен фузија кристал. Зашрафете ја круната. Цврст случај назад. Големина на куќиштето : 52 мм. Дебелина На Куќиштето : 16 мм. тркалезна форма на куќиште. Ширина на бендот : 31 мм. должина На Бендот : 8,25 инчи. Танг затворач. Отпорен на вода на 500 метри / 1650 стапки. Функции : хронограф, датум, час, минута, секунда. Секојдневен стил на часовник. Инвикта Субаква Хронограф Сино бирање Менс Гледајте 22366. Швајцарско кварцно движење - квалитет за вистинската цена,швајцарско кварцно движење со аналоген дисплеј и прозорец за бирање со минерални кристали,Водоотпорна Полиуретанска лента со Златен тон и куќиште од нерѓосувачки челик со сино бирање,Отпорна На Вода на 50 БАНКОМАТИ / 500 метри / 1650 стапки : погоден за професионална морска активност сериозни спортови на површинска вода И нуркање На кожата Инвикта Субаква 22366 Нерѓосувачки Челик,Силиконски хронографски часовник.

R

Им се допаѓа и на купувачите