.

.

Вашиот сет за печатени листови со зона Paisley

Вашиот сет за печатени листови со зона Paisley

DEN 1.33
Износ

Пополнете го поставувањето на креветот со овој сет за печатени листови на вашата зона Paisley. Направено од 100% полиестер, овој сет на листови е издржлив и функционален. Деликатното печатење се совпаѓа добро со многу палети на бои и други отпечатоци што ги додавате во вашиот простор. Печатениот сет на листови прави координативен изглед со повеќето комплети на удобност и потреби за постелнина. Комплетот е достапен во близнаци, близнаци XL, Full и кралица за да ги собере сите потреби за вашата спална соба. Комплетот за ваш зона е машина што може да се пее за лесна нега (видете ја етикетата за приложена нега за упатства). Додадете ги овие чаршафи во вашата соба во студентски дом или куќиштето на колеџ кога се враќате на училиште откако ќе уживате во летото! Комплетот за листови вклучува : рамен лист, вграден лист, кутија за перници (и), срам (и). Близнак : рамен лист (66 "x 86"), поставен лист (39 "x 75" x 12 "), перница (20" x 30 "), срам (20" x 26 "). Близна XL : рамен лист (66 "x 90"), вграден лист (39 "x 80" x 12 "), перница (20" x 30 "), срам (20" x 26 "). Комплетен : рамен лист (76 "x 86"), поставен лист (54 "x 75" x 12 "), перница (20" x 30 "), срам (20" x 26 "). Кралица : рамен лист (86" x 90 "), вграден лист (60" x 80 "x 12"), перница (20 "x 30"), срам (20 "x 26"). Печатено на 100% полиестер. Машинска миење за лесна нега.

R

Им се допаѓа и на купувачите