.

.

Уникатен Разбој Цветен Архус Килим Сино Црно 10' 13 '1 Правоаголник Цветен Преоден Совршен За Дневна Соба Кревет Трпезарија Канцеларија

Уникатен Разбој Цветен Архус Килим Сино Црно 10' 13 '1 Правоаголник Цветен Преоден Совршен За Дневна Соба Кревет Трпезарија

DEN 2201.76
Износ

Од Колекцијата Архус, овој килим ќе ви помогне вашиот простор за живеење да почувствува допир на софистицираност. Освежувачка мешавина на тонови, килимот може да се пофали со традиционални племенски и медалјонски мотиви. Нискиот, текстуриран куп пополнува заesетска привлечност, а исто така го прави парчето лесно за чистење. Добро прилагоден за области со голем сообраќај, овој килим ќе ги покрие вашите подови!. Карактеристики на производот : Боја(И) : теал, црна, сива, слонова коска и сина. Машината направи среден куп. Поддршка : да. Преодна цветна шема правоаголна површина килим. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Се препорачува само за внатрешна употреба. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 10 'широк х 13' долг. Висина на купот : 0,16". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : памучна Сина И цветна површина од слонова коска фрли килим. Тепих карактеристики машина ткаени средни куп дизајн. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 10 стапки и долг 13 стапки.

R

Им се допаѓа и на купувачите