.

.

Повеќе отколку што замислувавме инспиративен дизајн на семејство, сив фарма куќа рустикална врамена giclee текстуризирана уметност од Дафне Полсели

Повеќе отколку што замислувавме инспиративен дизајн на семејство, сив фарма куќа рустикална врамена giclee текстуризирана уметност

DEN 639.84
Износ

Повеќе отколку што замислувавме инспиративен дизајн на семејство, сива фарма куќа рустикална врамена giclee текстуризирана уметност од Дафне Полсели Дома украс е направена со најголемо внимание и грижа во најразлични медиуми и големини да бидат погодни за најразлични простори. Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурирана wallидна уметност“. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : 11 должина x 1,5 длабочина x 14 рамка за висина. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на 1,5 инчи дебело сиво дрво жито за да додадеме длабочина и димензија . подготвени да висат - префабрикувани за да бидат обесени со кој било нокти, завртка или друг основен хардвер што виси wallид. Дизајн на уметникот Дафне Полсели.

R

Им се допаѓа и на купувачите