.

.

Мат Мати-На Заклучување-Касета Лента

Мат Мати-На Заклучување-Касета Лента

DEN 217.12
Износ

Мајчин Мат/Матикс во лос Анџелес се впие, дише, интернализираше и повторно го замисли звукот на западниот брег што се залага За Баслини На Г - Фанк, Бран-ј Џез И Хип Хоп Чувства, Звуци На Улицата Буги-Фанк, забави Во Подземна Куќа и џип -atsам Рнб за да создаде свој звук за совршено да го придружува Западниот Брег на Калифорнија со Лп На Заклучување. Студио инженер за звук по трговија, Мат/Матикс го усоврши крајниот ла стрит лп, совршен за секое враќање назад, клуб или класично возење крстарење по улиците со соодветен систем. Роден и израснат во палмата мека позната како Венеција, Калифорнија, Мат/Матикс се занимаваше со музика како млад, свирејќи гитара, бас и џез пијано. Инспириран од неговите пријатели да се занимава со музичка продукција, тој се гулабува во царството На г Фанк и западниот брег хип хоп. Со текот на годините тој разви уво за низата синтети и машини за тапани земени примероци во неговите омилени рап песни и откри свет на мистериозни богатства од винил и ленти. Можете да го најдете денес лебди над доларот канти, во наркотични места, и повремено мешање картички во клубот на играчи. Виолетова капе лази право во со капе издигнување високо, благословувајќи ги сетилата на ист начин како свежо валани и прашина заеднички. Значи, Обредот ја следи формата директно до подиумот, со глазирано инструментално непце од мазен џез прото хип хоп, жив г фанк бас и секси роботски сирени повици. Да, Мојот Човек ја носи атмосферата директно до брегот со врвот надолу, за совршен ден на тропски студ и пловност со поладни бранови. Откачен (Со Тебе), најпријателскиот радио од групата ја воведува пејачката Зја Бел Од Северна Калифорнија во лп и го испорачува најхимичниот џем Од Рнб со разладен жлеб за да ја направи секоја ситуација мека и влажна. Страната Б започнува со Гласните прободи На Контактниот Чад и удира со полн чекор додека басот почнува да пумпа совршена мелодија за лежерно крстарење. Флекс 4 Ме чувствува како залепен на каучот како најтешката индика, доведувајќи ја ролната до сериозно бавно. Иман Европа ја прави на заклучување изглед Во Мене, што е радиоеска почит на возење и се повлече и На Cal Мат/Матикс - На Заклучување - Касета.

R

Им се допаѓа и на купувачите