.

.

Васафири-Клерлајт - Касета

Васафири-Клерлајт - Касета

DEN 2.00
Износ

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање на чувството. Ко-основачите На Музичката Група Иствуд, Лук Сардело и Скин вејд, сакаа да објават проект што ги предизвика чувствата што ги имаа кога првпат ги открија фузионите дела од 70-тите години На Херби Хенкок И Временскиот Извештај И Да се Вратат Засекогаш.Со Васафири, Сардело и вејд сакаа албум што може да отвори дупка за зајаци за копачи на гајби во иднината-нешто што ќе ги засити палетите на љубителите на џезот и хип-хоп главите. Извонреден рекорд на фузија со голема импровизација, соници убијци и моменти што ќе ги натераат копачите да полудат.По поврзувањето со колегата роден Во Далас, Макс Герл (басист/композитор), стипса На Музичкиот Колеџ Беркли и Средното Училиште Букер Т.Вашингтон за Изведувачки Уметности, тие знаеја дека ќе најдат некој што ќе го оживее нивниот концепт. Добро проучен музичар/продуцент и ментор На басистот За џез фузија Стенли Кларк, Герл го разбра посебното чувство Што вејд и Сардело се обидоа да го рекреираат. Со тоа што герл го пишуваше поголемиот дел од музиката, наоѓаше колеги од бендот и ги водеше сесиите, момците Од Иствуд се здружија Со Студијата Клерлајт - дом кој имаше соодветна опрема за мешање на гроздобер (вклучително и опрема од познатите копања на заливот На Воли хајдер), а да не зборуваме за колекција на гроздобер синтисајзери што ја намалуваат вилицата за да се постигне таа автентичност.Резултатите ги надминаа сите очекувања и бараат вашето внимание. Васафири отвора нов портал кој ги почитува иконите од минатото додека смело притиска напред.Албум Песни1. Отскокнување2. Анохс3. Качување4. Т1-Потекло5. Травлер6. Т2-Порака7. Создателот Има Главен План8. Сеќавање9. Т3-Резолуција10. Васафири Тема 11. Иден Чекор Wasafiri - Klearlight-Касета.

R

Им се допаѓа и на купувачите