.

.

Жак Лусиер Го Игра Бах

Жак Лусиер Го Игра Бах

DEN 191.84
Износ

Овој 2 цд-сет карактеристики работат од бах и оригинали од Лусиер најплодниот период. Жак Лусиер ги однесе идиомите на џезот и класичната музика на нова граница со калемење елементи на двете во еден иновативен звук. Жак Лусиер Го Игра Бах.

R

Им се допаѓа и на купувачите