.

.

Томар & Фкс-Пораст Над-ЦД

Томар & Фкс-Пораст Над-ЦД

DEN 239.68
Износ

Томар и Фкс е соул бенд Од Остин, ТЕКСАС. Томар вилијамс го доби своето водство за пеење на Патеката Читлин со неговиот семеен бенд. Бендот се снимаше и го издаде своето прво ЕП, Од ден на Ден во 2015 година. Американскиот Државник Во Остин го избра како врвно издание и го напиша тоа, вилијамс ја покажува сопствената душа рифови со запрепастувачки вокал што капе со крв, пот и солзи. Во 2016 Година, Нпр Музика ги избра Томар и Фкс од стотици записи Во Остин за да го претстават градот за нивната Мала Серија Концерти на Бирото. Срцев Удар, деби албумот на бендот, беше објавен кон крајот на 2016 година. Снимен е и измешан на студиото Ниво Еден со уметникот/инженер добитник На греми, Адријан Кесада. КУТКС напиша дека албумот е, Чиста душа, чиста енергија. Срцев Удар, синглот од најновиот истоимен албум на бендот, е електрично триминутно возење на некои од најчистите блуз / душа што ги слушнавме во последно време. Томар и Фкс се потпори на музичката сцена Во Остин и се изгласани во првите пет Од Музичката Анкета На Остин Хроникл за најдобар блуз, фанк и Соул уметник во 2017 и 2018 година. Покрај бројните клупски состаноци низ Тексас и САД, тие настапија На Границите На Остин Сити (АЦЛ), Јужно од Југозапад, Стари Доселеници, Преродба на Реките и многу други фестивали. Во 2018 година, тие потпишаа Со Сплице Рекордс и беа наградени Со Грант За Црн Фрет. Томар и Фкс-Издигнете Се Погоре.

R

Им се допаѓа и на купувачите