.

.

Mossy Oak Long Sneave Roishing Tee со отпадоци од инсекти- Моси дабов, 2xl

Mossy Oak Long Sneave Roishing Tee со отпадоци од инсекти- Моси дабов, 2xl

DEN 640.00
Износ

Ловот, 4-тркала или само да се биде надвор во земјата со пукање на бикот со пријателите, флексот кошула со долги ракави на Mossy Oak и Realtree е природно вклопување и вистинскиот вид кошула за перформанси што ќе сакате да ја носите. Удобна, атлетска и активна вклопување, оваа плетена кошула со Jerseyерси е позната по својата мекост и издржливост. Поли-мешавината ткаенина обезбедува вкупно флексибилно, четиринасочно истегнување за зголемена подвижност, овозможувајќи ви практично да преземете каква било активност без да се грижите за абење и солза или за ограничено вклопување. Tee, исто така, може да се пофали со УВ -заштита и прикриени својства, размахвана влага подалеку од кожата и ја апсорбира во ткаенината. Кошула без летачка зона, која се однесува на технологијата третирана со перметрин, третирана со инсекти, грешки на отворено и критичари на инсекти ќе бидат отфрлени од искачување на ракавите. Ова вклучува мравки, грини, крлежи, муви, комарци, чиги и мигли, кои пак ве штитат од маларија, жолта треска, денга треска, тифус, болест на лајм, енцефалитис, зика и вирус на Западен Нил. За време на ловечките активности, ќе се мешате со природата, дозволувајќи ви да шетате низ теренот, видот невиден. Можете исто така да го носите овој мал број на бетонската џунгла, освен ако не може точно да се мешате. Стилските ракави на Раглан и портокаловото зашивање додаваат малку талент. Со имињата на брендот Massy Oak и Realtree, скриени поставени во шемата за маскирна, ќе ја носите облеката од камо како што сте родени и одгледувани ловци (или не-лов) што сте. Jerseyерси плетен 95% полиестер / 5% спандекс. Реални печатени модели на камо. Ткаенина за влага. Вградена заштита од сонце на УВФ. Ниту една технологија за отфрлање на инсектите за летање во зона што содржи перметрин. Флекс ткаенина за леснотија на движење. За лов, истражување или секојдневна употреба.

R

Им се допаѓа и на купувачите