.

.

Уметнички ткајачи Памплона морнарица модерна 8 '10' област килим

Уметнички ткајачи Памплона морнарица модерна 8 '10' област килим

DEN 2744.96
Износ

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Памплона, без напор служат како примерна претстава на современиот декор. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со волна, вискоза во Индија и нема куп. Само чисто место. 75% волна, 25% вискоза. Рачно ткаени во Индија. Без куп. Висина на купот : 0 ". Безбеден отворен : Бр. Разновидност на бои и големини на располагање. Канистер вакууми без шипки за тепачки се оптимален вид вакуум што треба да се користи на килими. Ако мора да користите исправен вакуум, користете рачна прицврстување секогаш кога е можно. и рачните чистачи се исто така нежен и ефикасен начин за чистење килими. Само чиста или професионална чиста само . Препорачани простории : Дневна соба, спална соба, трпезарија, кујна, ходник, фоаје. Препорачано е подлога за килим.

R

Им се допаѓа и на купувачите