.

.

Нурисон Позитано Внатрешен Надворешен Тегет 9' 12' Област Килим

Нурисон Позитано Внатрешен Надворешен Тегет 9' 12' Област Килим

DEN 0.67
Износ

Надградете го вашиот животен стил на отворено со богатата, текстурална привлечност на Тепих На Отворено Позитано. Овие рамни килими се доволно елегантни за вашата дневна соба или трпезарија, но сепак доволно издржливи за да уживате на отворено на вашиот трем, двор или палуба! Изберете од спектар на разноврсни неутрални и шарени килими кои прикажуваат возбудливи варијации благодарение на просторот-обоени, пругасти предива. Машина-направена од полипропилен за лесно чистење : само исплакнете го цревото и исушете го воздухот. Донесете го бохо стилот со допир на модерен талент во вашиот простор со овој тегет надворешен тепих Од Колекцијата Позитано. Класичната мароканска шема на решетки е вткаена на повеќетонска сина земја која нуди интригантен визуелен контраст што можете да го расукате речиси насекаде-од дворот, палубата и балконот до дневната соба, трпезаријата и кујната. Овој рамен килим е машински изработен од издржливи полипропиленски влакна кои лесно се чистат : само исплакнете го цревото и исушете го воздухот. Бохо отворен килим со класичен марокански модел кој го надополнува секој простор. Текстурата на рамно ткаење брзо се суши и беспрекорно се вклопува во близина на вратите. Лесно чист, полипропиленски килим што се пере : црево надолу и суво на воздух. Свежа декораторска боја со пругасти детали обоени во вселената. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Препорачуваме тепих рампа кога користите во затворени простории.

R

Им се допаѓа и на купувачите